کاربران و علاقه مندان گوشی‌های آیفون برند اپل مشتاقانه منتظر هستند تا این سازنده محصولات آینده خود را مجهز به نرخ تازه سازی بالایی معرفی کند اما جدیدترین گزارش نشان می‌دهد که این طرفداران همچنان باید منتظر بمانند.

برخی منابع آگاه از زنجیره تامین اپل می‌گویند، گوشی جدید آیفون 12 که انتظار می‌رود پاییز امسال معرفی شود، قطعا بدون پشتیبانی از نرخ تازه سازی 120 هرتزی عرضه خواهد شد. علاوه بر این و حتی مهم‌تر آنکه کمپانی اپل چنین نمایشگری را در گوشی‌های آیفون سال آینده خود هم تعبیه نخواهد کرد. اولین گوشی‌های اپل با چنین نرخ تازه سازی بالایی ممکن است از سال 2020 معرفی شوند.

با توجه به این موضوع که در حال حاضر بسیاری از گوشی‌های هوشمند اندرویدی با نرخ تازه سازی 90 هرتز و 120 هرتز و حتی بالاتر عرضه شده‌اند، استفاده از نرخ تازه سازی 60 هرتز در آیفون 12 تصویر جالبی از اپل به نمایش نمی‌گذارد زیرا این سازنده سال‌ها است که درباره مفهوم نوآوری و پیشتازی در عرصه موبایل ادعا مطرح می‌کند.

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

گزارش شده است که افزایش قیمت تمام شده دستگاه درواقع یکی از مهم‌ترین دلایل مطرح شده است که اپل قصد دارد از نرخ تازه سازی 120 هرتز استفاده نکند. با توجه به گران بودن این تکنولوژی نوین، اپل باید در استفاده از آن یا قیمت دستگاه جدیدش را افزایش دهد یا آن را در سطح گوشی‌های نسل قبلی نگه دارد.

احتمال معرفی آیفون 12 در سپتامبر امسال

براساس ادعای یک منبع آگاه و افشاگر معتبر، کمپانی اپل قصد دارد گوشی جدید آیفون 12 خود را 8 سپتامبر (18 شهریور) رسما معرفی کند. این سری گوشی جدید همچنین در کنار ساعت هوشمند جدید اپل به نام اپل واچ 6 رونمایی می‌شود. این افشاگر همچنین گفته که ممکن است در اواخر اکتبر شاهد رونمایی از آیپد پرو جدید و عینک هوشمند مورد انتظار سازنده و همچنین مک بوک‌های مجهز به پردازنده داخلی ساخته شده توسط اپل باشیم.

البته باید اشاره کنیم که این خبرها تأیید نشده است. اما با توجه به روال قبلی برگزاری رویداد محصول اپل، تاریخ 8 سپتامبر کاملا منطقی به نظر می‌رسد. در این گزارش آمده است که یک تبلت آیپد هم به زودی روانه بازار می‌شود. همچنین در آینده نزدیک شاهد عرضه پد شارژ AirPower برای آیفون‌ها و ایرپادها خواهیم بود.