آیفون 14 هنوز وارد بازار نشده است اما شاهد انتشار گزارش‌های مکرر در مورد سری آیفون 15 سال آینده هستیم، انتشار شایعات و حواشی به این دلیل است که انتظار می‌رود که سری آیفون 15، و مخصوصا مدل‌های پرو، یک ارتقاء بزرگ در زمینه دوربین در قالب یک لنز زوم پریسکوپ جدید دریافت کنند. هر زمان که این سطح از ارتقاء اتفاق بیفتد، به معنای شروع فرآیندهای جدید با تولید کنندگان و تامین‌ کنندگان است و همین اتفاق‌ها است که به صورت اخبار داغ منتشر می‌شوند.

بنابراین این آخرین گزارش از تحقیقات و تحلیلگر فناوری Haitong Intl Tech Jeff Pu (از طریق 9to5Mac) تهیه شده است و از آن متوجه می‌شویم که Lante Optics (یکی از شرکت‌هایی که شایعه شده است لنز زوم را به اپل عرضه می‌کند) همچنان ظرفیت خود را برای منشور مورد نیاز افزایش می‌دهد. در رابطه با ساخت این لنز در ژانویه سال 2022، گزارش‌هایی درباره همکاری اپل و لانته دیدیم و در آن زمان، آن گزارش‌ها ادعا می‌کردند که این شرکت کوپرتینوی قرار است در ماه می 2022 یک معامله و تصمیم‌گیری مهم را نهایی کند. با توجه به این گزارش اخیر اگر چنین معامله ای انجام شود، لانته می‌تواند تا 100 میلیون واحد از قطعات مهم دستگاه را سفارش دهد.

iPhone 14 camera closeup

امکان استفاده از لنز جدید پریسکوپ در سری آیفون 15

همان تحلیلگر (جف پو) در ابتدا پیش بینی کرد که اپل قرار است از لنز زوم پریسکوپ 10 برابری در آیفون 15 پرو مکس استفاده کند. اما بعدا انتظارات خود را از این که این لنز، یک لنز زوم 5 برابر باشد، تغییر داد. نکته‌ای که یکی دیگر از افراد مشهور صنعت، مینگ چی کو نیز با آن موافق است. در این یادداشت اخیر، Pu اشاره می‌کند که هنوز مشخص نیست که آیا فقط آیفون Pro Max از آن لنز برخوردار خواهد بود یا اینکه آیفون 15 پرو کوچکتر نیز ممکن است این لنز جدید پریسکوپ را دریافت کند.