آپدیت امروز تلگرام یک سری ویژگی‌های جذاب مثل ساخت صدای اعلان سفارشی دلخواه، تنظیم مدت زمان سفارشی بی‌صدا کردن چت یا حذف کردن خودکار پیام‌ها، ارتقاء فرآیند فروارد کردن پیام و … را به برنامه خود اضافه کرد.

قابلیت ساخت صدای اعلان سفارشی

شما می‌توانید هر صدایی را که دوست دارید به صدای اعلان پیام تلگرام تبدیل کنید. می‌توانید با اضافه کردن فایل صوتی (voice) دریافتی به لیست صداهای نوتیفیکیشن خود، آن فایل صوتی را به صدای اعلان سفارشی تلگرام خود تبدیل کنید. می‌توانید مخصوص هر چت گروهی یا چت با مخاطب خاص، یک صدای دلخواه قرار دهید. علاوه بر آن شما می‌توانید از طریق رفتن به Settings > Notifications and Sounds، در هر دستگاهی به صدای دلخواهی که به لیست اضافه کردید دسترسی داشته باشید.

قابلیت زمان بندی سفارشی غیر فعال کرن اعلان‌ها (Mute)

تلگرام همیشه قابلیت زمانبندی دلخواه مثلا 8 ساعته یا 2 روزه بی‌صدا کردن اعلان‌های چت را داشته است. اکنون می‌توانید اعلان‌ها را برای مدتی مشخص، مانند مدت زمان خیلی کم به اندازه چرت زدن ظهر تا مدت طولانی را به دلخواه بی‌صدا کنید. هر صفحه چتی دارای یک منوی ساده برای تنظیم هشدارها است. برای بی‌صدا کردن اعلان‌ها، غیرفعال کردن صدا یا یکی از گزینه‌های Mute را برای غیرفعال کردن کامل اعلان‌ها انتخاب کنید. در Android، روی «اعلان‌ها» در صفحه اطلاعات چت یا Menu Android > Mute in the chat header در بالای صفحه چت کلیک کنید. در دستگاه iOS، روی «Mute» در صفحه اطلاعات چت کلیک کنید. 

قابلیت جدید حذف خودکار پیام‌ها

حذف خودکار پیام به منظور محرمانه نگه داشتن فضای چت به کار می‌رود. اکنون این بخش از تنظیمات تایمر انعطاف پذیر پشتیبانی می‌کند. مانند 2 روز، 3 هفته، 4 ماه و زمان‌های دیگر.

پاسخ ها در پیام های فوروارد شده

تلگرام اولین برنامه‌ای بود که قابلیت پاسخ دادن (Replies) را ارائه کرد. همین پیش‌نمایش‌های پاسخ اکنون در هنگام Forward یا باز ارسال پیام‌ها به چت‌های دیگر استفاده می‌شود. می‌توانید پیام‌ها را با جواب‌هایشان به چت‌های دیگر ارسال کنید.

Telegram-order-food

انقلاب جدید ربات‌های تلگرامی

از سال 2015، میلیون‌ها کاربر از ربات‌ها برای تبدیل فایل‌ها، خرید آنلاین و حتی پرداخت مالیات خود استفاده کرده‌اند. ربات‌های تلگرام در حال حاضر از مجوز یکپارچه، پردازش پرداخت‌ها از طریق 15 ارائه‌دهنده پرداخت هماهنگ (با Google Pay و Apple Pay)، ارائه اعلان‌های سفارشی به کاربران پشتیبانی می‌کنند.

امروز تلگرام یک بعد جدید اضافه می‌کند و به توسعه دهندگان ربات ابزارهایی برای ایجاد رابط‌های انعطاف پذیر با جاوا اسکریپت، یکی از محبوب ترین زبان‌های برنامه نویسی دنیا می‌دهد. با این کار ربات‌های تلگرام می‌توانند به طور کامل جایگزین هر وب سایتی شوند.

Telegram-Bot-Admins

سازماندهی فوری مدیران ربات

ربات‌های تلگرام همچنین می‌توانند با افزودن ویژگی‌های اضافی و خودکارسازی فرآیندها، کارهای کوچکی مانند مدیریت چت یا تنظیم تم روشن یا تاریک را متناسب با شبانه روز انجام دهند. اکنون کاربران می‌توانند به سرعت ربات‌ها را مستقیما به گروه یا کانال خود اضافه کنند و فورا حق و حقوق و مجوزهای ربات را مشخص کنند.

ترجمه پیام ارتقا یافته در سیستم iOS

ترجمه درون‌برنامه‌ای برای دستگاه‌های iOS از ترجمه‌های با کیفیت‌تر و زبان‌های دیگر، مانند زبان اوکراینی، پشتیبانی می‌کند. اکنون می‌تواند همان زبان‌هایی را که Android ترجمه می‌کند را ترجمه کند. Translation in Settings > را فعال کنید تا دکمه ترجمه اختصاصی را به منوی زمینه اضافه کنید. 

بهبود قابلیت تصویر در تصویر در اندروید

هر ویدیویی را در تلگرام می‌توان به‌ شکل تصویر در تصویر مشاهده کرد. بنابراین می‌توانید در حین تماشای استریم‌های زنده به چت کردن ادامه دهید. این به‌روزرسانی بهبودهایی را به منوی پخش‌کننده در اندروید اضافه می‌کند. برای تغییر اندازه آن، روی X ضربه بزنید و صفحه را برای انجام کار همزمان دیگر، کوچک کنید.

New-Animations

انیمیشن های جدید

اکنون رابط تغییر شماره تلفن شما در تنظیمات، ظاهر جدیدی گرفته است. استیکر اردک‌های متحرک شما را در این فرآیند راهنمایی می‌کنند. تغییر به‌روزرسانی‌های شماره تلفن اکانت شما، جایی که کدهای ورود به تلگرام ارسال می‌‌شود، همه چت‌ها، رسانه‌ها و سایر تنظیمات شما را در بر می‌گیرد.

Telegram-new-stickers

ایموجی های متحرک بیشتر

مثلا اگر به دنبال غذای متحرک می‌گردید، فقط با یک ایموجی این پیام بفرستید تا یکی از این استیکرهای متحرک غذا را در چت ارسال کنید.